Technické informace - rozměry stavebních otvorů, ..., dřevěné dveře -

TECHNICKÉ INFORMACE - ZAMĚŘENÍ, PŘÍPRAVA STAVBY, STAVEBNÍ OTVORY

Úvod - Technické informace - Příprava stavby

Příprava pro obložkové zárubně

Naše obložkové zárubně se osazují do stavebních otvorů ve stěně, jejichž rozměry uvádíme níže. Montáž obložkových zárubní se provádí bezprašně a čistě do hotových stěn, to znamená až po dokončení omítek a malby. Obklady, například v koupelnách, můžete dokončit také, za předpokladu, že zasahují do výše nad stavební otvor (minimálně 204 cm od podlahy). Pokud je obklad zakončen ve výšce nižší, je lepší poslední svislé pásy dořezat až po usazení zárubní. Zamezí se tak tomu, že ve výšce, kde již obložky neleží na obkladu vznikne mezi stěnou a obložkou škvíra, která se musí vyplňovat akrylovým tmelem a výsledný efekt nepůsobí hezky.
Další podmínkou pro montáž obložkových zárubní jsou dokončené podlahy. Týká se to i dlažby a plovoucích podlah. Jen soklové lišty by měly být vynechány minimálně 10 cm od stavebního otvoru a dokončeny až po montáži zárubní přesným zakrácením k obložce.
Stavba musí mít vyschlé stěny i podlahy - tuto skutečnost montážníci zkontrolují vlhkoměrem. Teplota staveniště nesmí klesnout po 10°C. Měla by být k dispozici zásuvka 220V.


Rozměry stavebních otvorů Rozměry stavebních otvorů:

A - výška od dokončené podlahy (dlažba, plovoucí podlaha)
B - tloušťka stěny - tento rozměr musí být stejný ve všech místech stavebního otvoru, na zaměřenou tloušťku bude zárubeň přizpůsobena.
C - šíře otvoru
D - při umístění otvoru k přilehlé zdi je potřeba připravit zděnou špaletu, jejíž šířka D je minimálně 5 cm. I tuto špaletu je nutné dokončit omítkou jako okolní stěny.


Rozměry stavebních otvorů pro typizované dveře
tzn. světlá šířka 60, 70, 80, 90 a 100 cm / světlá výška 197 cm

Požadovaná výška otvoru je 203 cm.

Požadované šířky otvoru:
pro dveře šířky 60 cm je to 71 cm
pro dveře šířky 70 cm je to 81 cm
pro dveře šířky 80 cm je to 91 cm
pro dveře šířky 90 cm je to 101 cm
pro dveře šířky 100 cm je to 111 cm


Rozměry stavebních otvorů pro atypické rozměry dveří
Dveře vyrábíme v zákazníkem požadovaných rozměrech. Pro stanovení potřebného stavebného otvoru platí tato pravidla. Ke světlé šířce dveří přičteme 11 cm, ke světlé výšce dveří přičteme 6 cm.

Příklad výpočtu:
pro světlou šířku dveří 60 cm je to 60+11 = otvor šíře 71 cm
pro světlou výšku dveří 197 cm je to 197+6 = otvor o výšce 203 cm


Umístění vypínačů:
Vypínač by měl být umístěn minimálně 5 cm od stavebního otvoru, aby byl v dostatečné vzdálenosti od obložky. Obložka překrývá stavební otvor cca 3 cm.


Umístění podlahy 1 Přechod dvou podlah:
Pokud se budou pod dveřmi potkávat dva různé druhy podlah, musíte již při jejich pokládce myslet na to, zda budete mít u dveří práh, nebo jen přechodovou lištu pod dveřním křídlem. V případě, že se rozhodnete pro práh, musí být přechod podlah umístěn na střed zdi, jako na obrázku. V tomto případě práh napojení podlah překryje.

Umístění podlahy 2 Na tomto obrázku je znázorněno napojení podlah pro případ, že se rozhodnete pro bezbariérové řešení přechodovou lištou. V tomto případě bude přechodová lišta pod dveřním křídlem. (Dveře se otevírají do místnosti s hnědou podlahou).

Připravenost stavby pro zaměření:
Zaměření stavebních otvorů před výrobou lze provést již v okamžiku, kdy jsou hotové konečné omítky a podlahy vylité betonem.

POPTÁVKOVÝ FORMULÁŘ


Máte-li zájem o zboží nebo dotaz, napište nám:

Vaše jméno: *
Váš telefon: *
Váš e-mail: *
Vybraný produkt:
Text:
Opište číslo z obrázku:
*

* položky označené hvězdičkou je nutné vyplnit

Informace o zpracování osobních údajů (ve smyslu GDPR) naleznete zde.

NAVRHNĚTE SI SVÉ DVEŘE

VZORNÍK MOŘIDEL

Námi vyráběné interiérové dřevěné dveře, obložkové zárubně i dřevěné postele a další dřevěný nábytek Vám namoříme do téměř jakéhokoliv odstínu. Mořidla jsou částečně transparentní a zvýrazňují tak přirozenou strukturu dřeva.

Vzorník dřevěných a nábytkových mořidel

VZORNÍK DVEŘNÍCH A NÁBYTKOVÝCH SKEL

Součástí Vašich interiérových dřevěných dveří, dřevěných postelí a dalšího dřevěného nábytku mohou být skleněné výplně. K tomuto účelu nabízíme několik typů, barevných odstínů a dekorů kvalitního dveřního a nábytkového skla.

Vzorník dřevěných a nábytkových skel

TYPY INTERIÉROVÝCH DVEŘÍ

ZÁKLADNÍ KONTAKT

Mapa
Martin Čuda - truhlářství
Buk 24, 751 21, okres Přerov
e-mail: cuda@cudadvere.cz
mobil: 604 930 145
mobil: 702 030 243

Otevírací doba
Po-pá: 6:00 - 16:00

Kování na dveře
Pouzdra JAP
Stavební pouzdra Eclisse
Interiérové kování
Interiérové dveře

Copyrights 2015 Truhlářství Čuda Dveře. Všechny práva vyhrazena. Webdesign Studio Virtualis.